Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

Bilim Olimpiyatları danışmanlığı ve Proje Danışmanlığı Projesi

Bilim Olimpiyatları danışmanlığı ve Proje Danışmanlığı Projesi

20/06/2016 tarihinde Bakanlığımız ve TÜBİTAK arasında, Bilim Olimpiyatları Danışmanlığı ve Proje Danışmanlığı Proje Eğitimleri işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Bu kapsamda Ulusal ve Uluslararası Bilim Olimpiyatları ile Proje Yarışmalarına katılacak öğrencileri hazırlayacak ortaöğretim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin, Millî Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu işbirliğinde Danışman Öğretmen olarak yetiştirilmesinin sağlanması amaçlanmıştır.

Bu amaçla gerçekleştirilen/gerçekleştirilecek çalışmalar aşağıda sunulmuştur. Bilim Olimpiyatları Danışmanlığı için,  5 alanda (Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Bilişim Teknolojileri) 1.042 danışman öğretmen yetiştirilmiştir.

Proje Danışmanlığı için, 2018-2019 yıllarında, 12 alanda (Matematik, Fizik,  Kimya, Biyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Kodlama ve Teknolojik Tasarım) 1.500 öğretmenin yetiştirilmesi hedeflenmektedir. 

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Genel Müdürlük Makamı

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.