Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

ÇANAKKALE ZAFERİNİN 100.YIL DÖNÜMÜNDE 81 İLDEN 81 ÖĞRETMENİN BULUŞMASI

27-28 Mart 2015 tarihinde öğretmenlerimizin Çanakkale Zaferinin 100.Yılı münasebetiyle Çanakkale ilinde gerçekleştirilen etkinliklere katılması ve mahallinde  bilgilendirilmeleri.
ÇANAKKALE ZAFERİNİN 100.YIL DÖNÜMÜNDE 81 İLDEN 81 ÖĞRETMENİN BULUŞMASI

 

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Öğretmene Hizmet Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Dairesi Başkanlığı görev alanı kapsamında;

 

İllerimizde görev yapan öğretmenlerimizden mesleki başarılarıyla farkındalık oluşturan üç öğretmenin belirlenmesi amacıyla, 2014/12 sayılı Genelge doğrultusunda il ve Bakanlık Merkez Değerlendirme Komisyonlarınca yapılan inceleme ve değerlendirme sonucu her ilden en yüksek puanı alan üç öğretmenin ismi belirlenmiştir. Bu öğretmenlerden birinci sırada yer alanlar Ankara’da Bakanlığımız koordinesinde gerçekleştirilen 24 Kasım 2014 Öğretmenler Günü tören ve etkinliklerine katılmıştır. İkinci sırada yer alan öğretmenlerimizin ise 13 Aralık 2014 tarihinde Konya’da Mevlana’nın vuslatının 741’inci yıl dönümü nedeniyle düzenlenen Şebiarus törenlerine katılması ve manevi kültürümüzde önemli bir yer tutan etkinlikleri mahallinde izleyip tanıması sağlanmıştır.

 

İllerimizden üçüncü sırada yer alan öğretmenlerimizin ise, millî ve manevi kültürümüzün övünç kaynakları arasında müstesna bir yeri olan “Çanakkale Geçilmez” şiarının, şehit kanıyla kutsal vatan toprağına yazıldığı Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yılında, zaferin gerçekleştirildiği mekânları mahallinde inceleyerek kazanılan bilgileri, milli ve manevi duyguları meslektaşlarına ve geleceğimizin teminatı çocuklarımıza aktarmaları amaçlanmıştır.

 

 Söz konusu etkinlik ve ziyaretler Bakanlığımız koordinesinde Çanakkale Valiliği ve İl Millî Eğitim Müdürlüğünün işbirliği ile en ince ayrıntısına kadar planlanarak çok verimli ve başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir. 

 

           Etkinlik programının birinci gününde; 27 Mart 2015 Cuma günü saat 10:00’da  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dardanos Yerleşkesi Uygulama Otelinde katılımcı öğretmenlerle birlikte toplantı yapılmış, akabinde savaş alanları, şehitlikler, Şehitler Abidesi, Ertuğrul Tabyası, Conkbayırı Bölgesi, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi ziyaretlerinde bulunulmuştur, Programın ikinci gününde ise; Truva Antik Kenti, Truva ilgili değişik objelerin yerleştirildiği minyatür parkı, Truva Atı,  Çimenlik Kalesi, Aynalı Çarşı, Çanakkale Şehir merkezi ziyaretleri yapılmış, katılımcı öğretmenlerle etkinliği değerlendirme toplantısı ve vedalaşma ile program tamamlanmıştır.

           Bakanlığımız koordinesinde gerçekleştirilen bu organizasyon ve etkinlikler, Bakanlığımızın öğretmenlere verdiği değerin somut bir göstergesi olarak değerlendirilmiş ve memnuniyetle karşılanmıştır. Katılan öğretmenlerimizin moral ve motivasyonları arttırılmıştır.

 

 

 

 

 

 

ÇANANAKKALE ZAFERİÇANAKKALE ZAFERİÇANAKKALE ZAFERİÇANAKKALE ZAFERİÇANAKKALE ZAFERİÇANAKKALE ZAFERİÇANAKKALE ZAFERİÇANAKKALE ZAFERİÇANAKKALE ZAFERİÇANAKKALE ZAFERİÇANANAKKALE ZAFERİÇANANAKKALE ZAFERİÇANAKKALE ZAFERİÇANAKKALE ZAFERİÇANAKKALE ZAFERİÇANAKKALE ZAFERİÇANAKKALE ZAFERİÇANAKKALE ZAFERİ

 

 ÇANAKKALE ZAFERİ

 

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Genel Müdürlük Makamı

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.