Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürlüğümüz Personelinin Katıldığı İletişim Becerileri Geliştirme Semineri Gerçekleştirildi

Genel Müdürlüğümüz Personelinin Katıldığı İletişim Becerileri Geliştirme Semineri Gerçekleştirildi

Genel Müdürlüğümüz 05-07 Mayıs 2017 tarihleri arasında, kurumsal iç motivasyonun artırılması, personel arasında işbirliği ve yardımlaşmanın güçlendirilmesi, birimler arasında iş koordinasyonun sağlanması, Genel Müdürlüğümüzün yürüttüğü çalışmaların paylaşılması ve değerlendirilmesi amacıyla iç paydaşlara yönelik olarak Ankara’nın Kızılcahamam İlçesinde iki günlük “İletişim Becerileri Geliştirme” semineri düzenledi.

Seminer açılışında Genel Müdürümüz Doç. Dr. Semih AKTEKİN Genel Müdürlüğümüzün faaliyetleri hakkında yapılan çalışmaları ve gelişmeleri değerlendirip, yapılacak çalışmaların planlanması hakkında ortak vizyon belirleyici ilkeleri vurguladı. Daha sonra toplumsal ve kurumsal yaşamda insan ilişkilerinin önemi ve iletişim becerilerinin iş verimine etkileri üzerine bir değerlendirme yaparak bu konudaki kurumsal izlenimlerini paylaştı.

Doç. Dr. Hüseyin KÖKSAL “İletişimde Kendini Tanıma Süreci”, Yrd. Doç. Dr. Meliha KÖSE “Kurum İçi Etkili İletişim” ve Yrd. Doç. Dr. İsmet KESEN ise “İletişimde Sen Dili ve Ben Dili” başlıkları altında; insanın kendini tanımasının önemi, kurumsal iletişim ilkeleri, iletişim ve ilişki yönetimi, algı yönetimi ve kültürel değerlerimizin, duygularımızın iş verimine ve insan ilişkileri üzerine etkin kullanımı konularını güven, sevgi ve değerler bağlamında katılımcılarla etkileşimli olarak paylaştılar.

Seminer programı katılımcıların değerlendirmeleri, ortak hedefler belirlenmesi ve yüksek motivasyon ile son buldu.

 

09-05-201709-05-201709-05-201709-05-201709-05-201709-05-201709-05-2017

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Genel Müdürlük Makamı

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.