Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRÜMÜZ DOÇ.DR. ALİ YILMAZ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ZİLİNİ SAMSUN’DA ÇALDI

GENEL MÜDÜRÜMÜZ DOÇ.DR. ALİ YILMAZ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ZİLİNİ SAMSUN’DA ÇALDI

 

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılının açılışı münasebeti ile Samsun’da görevlendirilen Genel Müdürümüz  Doç.Dr. Ali Yılmaz Sayın Valimiz İbrahim Şahin ile birlikte eğitim –öğretim yılının açılışı etkinliklerine katıldı.

Merkez ilçe Atakum Mimar Sinan İlk/Orta Okulunda gerçekleştirilen açılışta bir konuşma yapan Genel Müdürümüz eğitim-öğretimin üç temel taşı olan öğretmen, öğrenci ve veli unsurlarının birleştiricileri olarak eğitim yöneticilerinin  işlevlerine dikkat çekti. Sahip olduğu bilgi birikiminin öğretmenin sermayesi, yüreğin sevginin serveti, vicdanının sesinin ise müfettişi olduğuna vurgu yaptı.

Okulun sadece bilgi ve beceri kazandıran bir kurum olmayıp, öğrencilere milli kimliğin değer ve tutumların kazandırılmasındaki rolüne değinen Genel Müdürümüz velilere de çocuklara özgüven kazandırmadaki rollerini hatırlattı.

Öğretmenlere bugünkü ders konularının “Sevgi” olması tavsiyesinde bulunan Genel Müdürümüz 2015-2016 eğitim-öğretim yılının Samsun’a ve Ülkemize hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Genel Müdürlük Makamı

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.