Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

HARVARD ÜNİVERSİTESİ İLE ÖĞRETMEN EĞİTİCİ EĞİTİMİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

HARVARD ÜNİVERSİTESİ İLE ÖĞRETMEN EĞİTİCİ EĞİTİMİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Amerika Birleşik Devletleri Harvard Üniversitesi Kimya ve Kimyasal Biyoloji Bölümü arasında ortaöğretim kurumlarında görev yapan fen bilimleri öğretmenlerinin mesleki gelişimleri için eğitici eğitimlerine yönelik iş birliği protokolü Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran ile Harvard Üniversitesi Kimya ve Kimyasal Biyoloji Bölümü Patterson Rockwood, Enerji Profesörü Daniel G. Nocera, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Boyacı ve Bakanlık temsilcilerinin de katılımı ile 21 Mart 2019 tarihinde imzalandı.

 

Bakan Yardımcısı Sayın Mustafa Safran protokol imza törendeki konuşmasında; Millî Eğitim Bakanlığı olarak, 2023 Eğitim Vizyonuna hizmet eden ve Vizyonun amaçları doğrultusunda ulusal ve uluslararası her türlü katkıya açık olduklarını, ülkeler arasında gerçekleştirilen bu iş birliğinin öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin dışa açılımı veya dışarıdaki bilginin ülkemize transferi konusunda ciddi katkılar sağlayacağını belirterek ülkemizde fen bilimleri öğretimine yönelik uygulama deneyimi ve akademik bilgi birikiminin uluslararası deneyimlerle ilişkilendirilmesinin ve öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine aktarılmasının hedeflendiği bu iş birliğine Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesinin de kurumsal ve akademik destek sağlayacağını ifade etti.

 

Protokol kapsamında: ortaöğretim kurumlarında fen bilimleri alanlarında görev yapan öğretmenlerimize yönelik “Öğretmen Eğitimi ve Gelişimi Eğitici Eğitimi Kursu düzenlenecektir.

Ayrıca Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda öğrenim gören 15 öğrencinin Harvard Üniversitesinde Enerjinin Temelleri 2020; “Enerjide Yenilikler, Ekonomi ve Politik Uygulamalar Kursu’na katılımı gerçekleştirilecektir.  

 

 

 

21-03-201921-03-201922-03-2019

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Genel Müdürlük Makamı

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.