Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞIMIZIN ÖĞRETMENLERİMİZ İÇİN DÜZENLEDİĞİ ÖZEL ETKİNLİKLER

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞIMIZIN ÖĞRETMENLERİMİZ İÇİN DÜZENLEDİĞİ ÖZEL ETKİNLİKLER

Millî Eğitim Bakanlığımızca, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yapmak için kamu spotu hazırlandı.

 Millî Eğitim Bakanımız Nabi Avcı´nın talimatıyla, bu yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü´nde, bazı kutlama etkinlikleri ilk kez düzenlenecek.

 Bu kapsamda Bakanlık yetkililerimizin senaryosunu yazdığı kamu spotu hazırlandı.Kamu spotunda, çeşitli meslek mensupları ve öğrenciler, "hayatlarına yerleştirdikleri değerler" için öğretmenlerimize teşekkürlerini sunuyor.

Öğretmenler Günü dolayısıyla televizyonlarda gösterilmek üzere hazırlanan 30 saniyelik spotumuzda, ressam, bilim adamı, girişimci, öğretmen, mühendis, çiftçi, işçi, sağlık uzmanı gibi çeşitli mesleklere mensup kişiler ve öğrenciler, "Dürüst olmayı, toprağımı sevmeyi, teşekkür etmeyi, paylaşmayı, alınterinin kutsallığını, okuma sevgisini, kurallara uymayı, bilimi sevmeyi, girişimciliği, hayallerimin peşinden gitmeyi, çalışıp üretmeyi, başaramayınca tekrar denemeyi, teknolojiyi kullanmayı, insanları sevmeyi, iyi olmayı, birlik olmayı sendek öğrendik. Teşekkürler öğretmenim" sözleriyle öğretmenlerimize seslendik.

MİLLΠEĞİTİM BAKANLIĞIMIZDAN İLK ANİMASYON LOGO

Bakanlığımız Öğretmenler Günü´nün önemine dikkat çekmek için televizyon ekranlarının üst köşesinde yayımlanması için ilk kez bir animasyon logo hazırlandı. Logoda, Milli Eğitim Bakanlığı yazısı ile "Öğretmenler gününüz kutlu olsun" ifadeleri yer alıyor.

Millî Eğitim Bakanlığımız ayrıca, televizyon sunucularına, 24 Kasım´da takmaları için "Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun" yazılı rozetlerden gönderildi.

BİLBOARDLARDA ÖĞRETMEN AFİŞLERİ

Bakanlığımız "İnsan, insan gölgesinde yetişir. Teşekkürler öğretmenim" sloganın yer aldığı afişleri de tüm illere gönderdi. Günün anlam ve önemine özel olarak hazırlanan afişler, 81 ilde, okullarda, öğretmenevlerinde, bazı şehirlerin bilboardlarında sergilenecek.

MERHUM ÖĞRETMENLERE 1001 HATİM

Milli Eğitim Bakanlığımızca, vefat eden ve şehid olan öğretmenler için 24 Kasım öğretmenler günü münasebetiyle 1001 hatim okutulacak.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, şehid olan ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerin ruhlarına bağışlanmak üzere Türkiye genelinde Anadolu imam hatip liselerinde, öğretmen ve öğrencilerce 1001 hatim okunmasına başlandı.

Ömrünü eğitime adamış, vefakar ve fedakar eğitimcileri minnet ve rahmetle anmak amacıyla okunan hatimlerin duası, 24 Kasım Pazartesi günü ikindi namazı öncesi Ankara Hacı Bayram Camisi´nde yapılacak.


 

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Genel Müdürlük Makamı

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.