Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

Öğretmen Eğitiminde Güher-Süher Pekinel'in "Carl Orf Anadolu Müzik Eğitimi Kuruluşu İle İş Birliği

Öğretmen Eğitiminde  Güher-Süher Pekinel'in

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Güher ve Süher Pekinel'in "Carl Orff Anadolu Müzik Eğitimi" kuruluşu arasında iş birliği protokolü imzalandı.

MEB Başöğretmen Salonu'nda düzenlenen törende, Millî Eğitim Bakanlığı ile "Carl Orff Anadolu Müzik Eğitimi" kuruluşu arasındaki protokole Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürümüz Doç. Dr. Adnan Boyacı ile Güher ve Süher Pekinel imza attı.

Sayın Boyacı, törende yaptığı konuşmada ülkemizdeki sanat eğitiminin gelişimine özellikle önem verdiklerini ve bu konuda yapılacak çok şey olduğunu belirterek ülkemizin güzide sanatçıları Güher ve Süher Pekinel'e sanat ve müziğimizin gelişimine yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür etti.

Törende konuşan Süher Pekinel de okul öncesi ve ilkokul düzeyinde uygulanacak bu projenin, çocuklarımızın müzik sevgisinin geliştirilmesinde ve yeteneklerinin erken yaşlarda keşfedilmesinde önemli olduğunu ifade ederek Millî Eğitim Bakanlığına ve Genel Müdür Adnan Boyacı'ya teşekkürlerini iletti.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile dünyaca ünlü sanatçılarımız, piyanist Güner ve Süher Pekinel arasında imzalanan bu protokol ile "Orff-Schulwerk Müzik Eğitimi"nin okul öncesi ve müzik öğretmenlerine verilmesi planlanmaktadır.

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Genel Müdürlük Makamı

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.