Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi Çalışma Toplantısı Ilgaz´da Gerçekleştirildi

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi  Çalışma Toplantısı Ilgaz´da Gerçekleştirildi

Öğretmenlik alan bilgisi testinin yöntemi, kapsamı, öğretmenlik mesleğinin genel yeterlikleri, farklı ülkelerin öğretmen seçme sistemi, yirmi birinci yüzyıl becerileri ve anahtar yetkinlikler ile Yükseköğretimde kalite güvencesinin tartışıldığı toplantı 12-14 Mayıs 2017 tarihinde Ilgaz da gerçekleştirildi.

Çalıştaya; ÖSYM başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, Yükseköğretim Kurulu Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şişman, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih Aktekin, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Bayram Çetin, Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan Türk, Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu ile akademisyenler katılmıştır.

Çalıştayda; Türkçe, Türk dili ve edebiyatı, fizik, kimya, biyoloji, fen bilimleri/fen teknolojisi, ilköğretim matematik, ortaöğretim matematik, coğrafya, tarih, sosyal bilgiler, okul öncesi, din kültürü ve ahlak bilgisi, İngilizce, sınıf ve rehber öğretmenlik alanlarında oluşturulan komisyonda sınavının formatı, kapsamı, konuların sorulara göre dağılım oranları, öğretmenlik mesleği genel yeterlikleri ile ilişkisi, soruların lisans ders programları ve MEB. müfredatı ile ilişkisi ve sınavın süresi ve öğretmen seçimiyle ilgili alternatif yöntemler tartışıldı.

 

15-05-201715-05-2017

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Genel Müdürlük Makamı

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.