Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ GENEL YETERLİKLERİ REVİZE ÇALIŞTAYI

ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ GENEL YETERLİKLERİ REVİZE ÇALIŞTAYI

ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ GENEL YETERLİKLERİ REVİZE ÇALIŞTAYI   (29 Eylül 2015)  

     

Yeterliklerin eğitim alanında meydana gelen değişim ve gelişimlere göre sürekli güncellenmesi gerektiği bilinmektedir. Yeterliklerle ilgili araştırmalar, paydaş görüşleri, uygulama sonuçları ile elde edilen veriler sonucunda öğretmen yeterlikleri çalışmalarında ortak yazım ilkelerinin ve formatının kullanılması gerekliliği ortaya çıkmış ve öğretmen yeterliklerini belirlemek için yeni bir format ile Yeterlik ve Yeterlik Göstergesi Yazım İlkeleri oluşturulmuştur. Ayrıca  “Avrupa Yeterlikler Çerçevesi” ve buna bağlı olarak da “Türkiye Yüksek Öğretim Yeterlikler Çerçevesi” yürürlüğe girmiştir. Bu bağlamda  “Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri” nin güncellenmesine ihtiyaç duyulmuştur.

Bu doğrultuda “Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri Revize Çalıştayı’ 29 Eylül 2015 tarihinde Başkent Öğretmenevinde gerçekleştirilmiştir.

Çalıştay;  Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Ali YILMAZ, Öğretmen Yeterlikleri ve Kaliteyi Geliştirme Daire Başkanı Mahmut AĞIRMAN, Eğitim Uzmanı Sevinç AKSAY ALBUZ, Eğitim Uzmanı Hülya YALÇINKAYA, Prof. Dr. Hayati AKYOL, Prof. Dr. Mehmet BULDU (moderatör) Prof. Dr. Sibel Çiğdem GÜNEYSU, Prof.Dr. Sinan OLKUN, Prof. Dr. Havva DEMİRELLİ, Yrd. Doç. Dr. Erdem AKSOY,  Yrd. Doç. Dr. Nusret KAVAK, Dr. Mustafa Kemal ÖZTÜRK, Doç.Dr . Mustafa KURT’ un  katılımıyla gerçekleştirilmiş olup Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri , yeterlik ve yeterlik göstergeleri yazım ilkeleri kapsamında yürütülmüştür.

 

 

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Genel Müdürlük Makamı

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.