Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

Okul Tabanlı Afet Eğitimi II Projesi

Okul Tabanlı Afet Eğitimi II Projesi

Okullarımızdaki yönetici, öğretmen, öğrenci ve dolayısıyla velilerin afet bilincinin geliştirilmesi ve afete hazırlıklı olma kültürünün oluşturulması hedeflenmektedir. Proje Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA), Milli Eğitim Bakanlığı ve AFAD işbirliğinde yürütülecektir.  

Bu kapsamda gerçekleştirilen/gerçekleştirilecek çalışmalar aşağıda sunulmuştur.  JICA ile yapılan toplantılar sonucunda taslak bir çalışma takvimi oluşturulmuştur. Haziran 2017’de 2 Milli Eğitim Uzman Yardımcısı Japonya’da eğitim almıştır.

Temmuz 2017’de Genel Müdürümüz başkanlığındaki 4 kişilik bir heyet Japonya’da proje kapsamında yapılacak çalışmalar ile ilgili JICA yetkileri ile değerlendirme toplantısı yapmış ve proje ile ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulunmuştur.

22 Ocak – 10 Şubat 2018 tarihleri arasında 15 öğretmenimiz Japonya’da ileri düzey afet eğitimi alacaktır.

Ayrıca projeye altyapı oluşturmak için 2016 ve 2017 yıllarında Okul Tabanlı Afet Eğitimi başlığında 3 eğitim gerçekleştirilmiş ve 248 öğretmen eğitim almıştır. 

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Genel Müdürlük Makamı

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.