Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

OKUL TEMELLİ MESLEKİ GELİŞİM MODELİ VE ADAY ÖĞRETMENLERİN PERFORMANS DEĞERLENDİRME ÇALIŞTAYI

OKUL TEMELLİ MESLEKİ GELİŞİM MODELİ VE ADAY ÖĞRETMENLERİN PERFORMANS DEĞERLENDİRME ÇALIŞTAYI

 

OKUL TEMELLİ MESLEKİ GELİŞİM MODELİ VE ADAY ÖĞRETMENLERİN PERFORMANS DEĞERLENDİRME ÇALIŞTAYI

 

 

 

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından 15-18 Aralık 2014 tarihleri arasında Samsun’da “Okul Temelli Mesleki Gelişim Modeli (OTMG) ve Aday Öğretmenlerin Performans Değerlendirme Çalıştayı” düzenlendi

 

Çalıştayın  Samsun Atakum Amisos Oteli  Konferans Salonu’nda yapılan açılışına, MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Ali YILMAZ’ın açılış konuşmasıyla başlandı.

 

Açılıştan sonra katılımcılara, Öğretmen Yeterlikleri ve Kaliteyi Geliştirme Daire Başkanı Mahmut AĞIRMAN,  Araştırma Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı  İlkay AYDIN,Strateji Başkanlığı Kalite ve Performans Geliştirme Daire Başkanı Dr.Davut OLGUN, Milli Eğitim Uzman Yardımcıları Mehmet ARSLAN ve Muhammet Raşit KOCA, Eğitim Uzmanı Sevinç AKSAY ALBUZ çalıştayın çalışma usulü ve önemi hakkında açıklamalar yapıldı. Katılımcıların görüşleri alınarak çalışma komisyonları oluşturuldu. Komisyonlara, Prof Dr. Şener BÜYÜKÖZTÜRK, Prof Dr. Seher BALCI, Doç. Dr. Bayram BIÇAK, Yrd. Doç. Dr. Filiz METE, Yrd. Doç.Dr. Ayşegül ALTUN, Mehmet ARSLAN, Muhammet Raşit KOCA, Sevinç AKSAY ALBUZ, moderatörlüklerinde çalışmalar yapıldı. Katılımcıların görüş ve önerileriyle taslak bir OTMG Kılavuzu ve aday öğretmenlerin performans değerlendirilmesinin yapılabilmesi için ölçek geliştirildi.

 

Çalıştaya, Gazi Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Bülent Ecevit Üniversitesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitelerinden akademisyenler; Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü, Daire Başkanları, Strateji Başkanlığı Kalite ve Performans Geliştirme Daire Başkanı, Millî Eğitim Uzman Yardımcıları, Eğitim Uzmanları, Maarif Müfettişleri, İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürleri, Okul Yöneticileri, Öğretmenler ve Aday Öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Aday öğretmenlerin performans değerlendirmeleriyle ilgili çalışmalar,  aday öğretmenlerin performans değerlendirme sisteminin geliştirilmesi, Genel Müdürlüğümüzce hazırlanmış olan performans ölçüm araçlarının geliştirilmesi ve performans değerlendirmede başarılı olan aday öğretmenlerin gireceği sözlü sınav konularının alt başlıklarının belirlenmesi için komisyonlar oluşturularak tamamlandı. Ayrıca bu çalıştayda elde edilen veriler doğrultusunda geliştirilen ölçekler,  29 Aralık 2014 - 6 Ocak 2015 tarihleri arasında İstanbul, Şanlıurfa, Diyarbakır, Konya, Siirt  illerinde olmak üzere toplam 5 ilde pilot uygulamasının tanıtımı yapıldı.

 

 

otmgotmgotmgotmgotmgotmgotmgotmg

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Genel Müdürlük Makamı

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.