Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

Okul Yöneticileri ve Öğretmenlerin Mesleki Gelişim İcra Planı Paylaşım Toplantısı Şanlıurfa´da Gerçekleştirildi

Okul Yöneticileri ve Öğretmenlerin Mesleki Gelişim İcra Planı Paylaşım Toplantısı Şanlıurfa´da Gerçekleştirildi

Şanlıurfa’da görev yapan öğretmenlerin ve yöneticilerin Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri kapsamında Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan 2023 Mesleki Gelişim İcra Planı hakkında bilgilendirilmesi amacıyla Şanlıurfa İl Millî Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda 26 Nisan 2019 tarihinde paylaşım toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Bakan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Mustafa SAFRAN, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Adnan BOYACI, Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Sayın Yusuf BÜYÜK, Şanlıurfa Millî Eğitim Müdürü Şerafettin TURAN, İlçe millî eğitim müdürleri, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

Genel Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Adnan BOYACI toplantıda; öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin sürekli mesleki gelişimleri, öğretmen yetiştirmede paradigmatik değişim, bireysel ve mesleki gelişim modüler yapı, katmanlandırılmış yeterlik çerçevesi, öğretmen ve yöneticilerin yatay ve dikey kariyer basamakları, ulusal/uluslararası sertifikasyonlu öğretmen eğitimleri iş birlikleri, on line ve yüz yüze eğitim programları, basılı ve dijital içerikler, öğretmen el kitapları, öğretmenlerin mesleki gelişim imkânları (Tezsiz yüksek lisans, ulusal akredite sertifika, uluslararası sertifika), 2019 yılı sertifika programları (Almanca, Fransızca, Arapça ve Türkçe öğretmenleri) ve eğitim tarihine yön veren öğretmenleri konu alan kitaplar hakkında Şanlıurfa ilinde görev yapan öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimizle bilgi paylaşımında bulunmuşlardır.

 

26-04-201926-04-201926-04-201926-04-201926-04-201926-04-201926-04-201926-04-2019

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Genel Müdürlük Makamı

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.