Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

"Önce Türkçe" Projesi Tanıtım Toplantısı

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile TRT Genel Müdürlüğü arasında yapılan kurumsal iş birliği kapsamında haber spikerleri tarafından öğretmenlerimizin Türkçenin kullanımı ve diksiyon eğitimlerine yönelik "ÖNCE TÜRKÇE” Projesi başlatıldı.
"Önce Türkçe" Projesi Tanıtım Toplantısı

Ankara MEB Şura Salonunda düzenlenen tanıtım toplantısına Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Adnan BOYACI, TRT Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Sayın Erkan DURDU, ana haber spikerleri ve Bakanlığımız üst düzey temsilcileri ile Ankara ilinde görev yapan yöneticiler ve öğretmenler katıldı. Mayıs ayında başlatılacak ve yıl boyu devam edecek proje ile 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, yeterliliklerinin artırılması amacıyla gerçekleştirilecek eğitimlerde "Türkçenin söyleniş kuralları", "etkili iletişim", "beden dili" ve "diksiyon" konu başlıkları yer alacaktır.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, projenin MEB Şura Salonu´nda haber spikerlerinin de katılımıyla düzenlenen tanıtım toplantısındaki konuşmasında, "Türkçemizi korumak ve Türkçemize gereken saygıyı göstermek konusunda yapılması gereken ne varsa bunların hepsine adanmışlık seviyesinde bir yaklaşımımız var. "ÖNCE TÜRKÇE” derken geçmişimizden, şimdimizden ve geleceğimizden söz ettiğimizin farkındayız." değerlendirmesinde bulundu ve Türkçe’nin, uygarlığın kilit taşı olduğunu vurguladı. Projede, çok değerli haber spikerlerinin ve söz ustalarının yer alacağını ifade eden Sayın Bakanımız, eğitimlere destek veren, katkı sağlayan haber spikerlerine ve TRT Genel Müdürlüğüne teşekkür ederek "Bütün ülkedeki öğretmenlere özel olarak seslenmek istiyorum. Türkçe bizim dil bayrağımız, Türkçe bizim ana sütümüz ve her birimizin Türkçeyi daha güzel kullanma konusunda bir ömür vakfetse bile alacağı mesafe var.” Dedi.

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Adnan BOYACI’da toplantıdaki konuşmasında; projede ilk olarak yedi bin, ikinci yıl içerisinde ise dört yüz bin öğretmenin eğitimlere katılmasını planladıklarını ifade etti.  

 

30-04-201930-04-201930-04-201930-04-201930-04-2019

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Genel Müdürlük Makamı

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.