Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

Türkiye-Fransa Arasında Öğretmen Eğitimlerine Yönelik Niyet Beyanı İmzalandı

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü yabancı dil öğretmenlerinin Türkiye ve yurt dışındaki mesleki gelişim çalışmalarına Fransızca öğretmenleri ile devam ediyor.
Türkiye-Fransa Arasında Öğretmen Eğitimlerine Yönelik Niyet Beyanı İmzalandı

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Türkiye'nin Fransa Büyükelçiliği Kültürel Etkinlikler ve İş Birliği Müsteşarlığı arasında 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda Fransızca öğretmenlerinin mesleki ve alan gelişimlerinin desteklenmesine yönelik iş birliğini kapsayan "Niyet Beyanı" Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan BOYACI ile Fransa'nın Türkiye Büyükelçiliği İş Birliği ve Kültür Etkinlikleri Müsteşarı Eric SOULIER ve Bakanlığımız temsilcilerinin katılımıyla 22 Mayıs 2019 tarihinde imzalandı.

Fransızca dil eğitiminin geliştirilmesine katkıda bulunulmasını hedefleyen iş birliği kapsamında Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî okullarda görev yapan Fransızca öğretmenlerine yönelik "Mesleki Gelişim Sertifika Programı"nın düzenlenmesi planlanmıştır.

Fransızca öğretmenlerinin dil öğretim yöntem ve teknikleri ile dört dil becerisinin geliştirilmesine yönelik mesleki becerilerinin artırılmasının hedeflendiği program kapsamında düzenlenecek eğitimlerin; 1. fazı Türkiye'de 17 - 28 Haziran 2019 tarihleri arasında 60 saat olarak, 2. fazı ise 01-14 Eylül 2019 tarihleri arasında Fransa'da 60 saat olmak üzere toplam 120 saat olarak gerçekleştirilecektir.

Türkiye'de düzenlenecek eğitim programının; içerik, yazılı ve görsel materyalleri ile dijital içeriklerine ait hazırlık süreçlerinin Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ve Hacettepe Üniversitesi iş birliğinde yürütülmesi planlanmıştır.

23-05-2019

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Genel Müdürlük Makamı

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.