Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

Türkiye Oryantiring Federasyonu ve Türkiye Dağcılık Federasyonu İle İş Birliği Protokolü İmzalandı

Türkiye Oryantiring Federasyonu ve Türkiye Dağcılık Federasyonu İle İş Birliği Protokolü İmzalandı

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Türkiye Oryantiring Federasyonu ve Türkiye Dağcılık Federasyonu arasında Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda görev yapan öğretmenlerimizin, 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlanması, sosyal ve sportif becerilerinin artırılması, çocukların problem çözme becerileri ile karar verme becerilerinin geliştirilmesine yönelik iş birliği protokolü; Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan BOYACI, Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Ersan BAŞAR ve Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer AKYÜZ ile Bakanlığımız temsilcileri, antrenörler, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla MEB Başöğretmen Salonu'nda 15 Mayıs 2019 tarihinde imzalandı. 

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürümüz Doç. Dr. Adnan BOYACI, törende yaptığı konuşmasında, "Eğitimi öğretimin sınırlarının dışında, yaşamın içerisinde yeniden tarifleme konusunda gayret göstermeye çalıştık. Temel amacımız aslında okullarımızı bir yaşam alanı olarak yeniden inşa etmek, yapılandırmak." dedi. Bu doğrultuda ilk adımı Gençlik ve Spor Bakanlığı ile atarak, Türkiye Dağcılık Federasyonu ve Türkiye Oryantiring Federasyonu ile bir yola çıktıklarını belirten ve Oryantiringin çocuklarda soyut düşünme, yön bulma, analitik düşünme, problem çözme becerileri gibi temel becerileri geliştirme açısından etkili bir spor alanı olduğunu ifade etti.

Genel Müdürümüz Sayın BOYACI "İçerik ve etkinlik kitaplarının hazırlandığını, aynı zamanda online olarak da tüm öğretmenlerin hizmetine açılacağını, İOS ve Android işletim sistemine sahip cep telefonlarından erişebilir olacağını, kısa videoların çekildiğini söyleyerek, "Öğretmenlerimize ilişkin mesleki gelişim programlarımıza bu protokolle beraber yeni iki tane etkinliğimizi katıyoruz. Bu çerçevede eğitici eğitimleri düzenleyeceğiz. Eğitimlerin tamamı uygulamalı, etkinlik temelli olacak. Pilot uygulama olarak başladığımız bu süreç içerisinde haziran döneminden itibaren yaklaşık 10 bin öğretmenimizi oryantiring, 10 bin öğretmenimizi de doğa yürüyüşü için yetiştireceğiz." açıklamasında bulundu.

İş birliği protokolünün imzalanmasının ardından Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan BOYACI, çalışmada emeği geçen öğretmen ve akademisyenlere teşekkür amacıyla belgelerini takdim etti.

Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından Millî Eğitim Bakanlığı bahçesinde Genel Müdürümüz Doç. Dr. Adnan BOYACI, antrenörler, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla  oryantiring etkinliği düzenledi.

Oryantiring etkinliği sonucunda Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK'un teşrifleriyle öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve Federasyon temsilcilerinin katılımıyla toplu hatıra fotoğrafı çekilmiştir.

15-05-201915-05-201915-05-201915-05-2019

 

 

 

 

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Genel Müdürlük Makamı

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.