Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri "ÖĞRETMENİM “ Sergisi Açılışıyla Başladı.

24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri "ÖĞRETMENİM “ Sergisi Açılışıyla Başladı.

24 Kasım 2017 Öğretmenler Günü etkinlikleri çerçevesinde Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Ankara Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokol dâhilinde “Öğretmenim” konulu sergi açılışı Müsteşar Yardımcısı Sayın Muammer YILDIZ’ ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muammer YILDIZ, serginin açılışında yaptığı konuşmada, fotoğrafların Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü arşivinden derlendiğini söyledi. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün her yıl olduğu gibi bu yıl da yapılan etkinliklerle coşkuyla kutlandığını ifade eden YILDIZ, “Fotoğraf sergisi Cumhuriyetimizin kuruluşundan günümüze gelinceye kadar öğretmenlerinizin mesleki gelişimlerini ifade eden bir fotoğraf sergisi niteliği taşıyor. Bu vesileyle öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum. Öğretmenlerimiz bizim için çok kıymetli, çocuklarımızı, evlatlarımızı yetiştiriyorlar, büyük küçük ayrımı gözetmeksizin bütün öğretmenlerimizin ellerinden öpüyorum.” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Yıldız, daha sonra beraberindekilerle birlikte serginin açılış kurdelesini kesti.

 

Açılış, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih AKTEKİN, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI, Strateji Geliştirme Başkanı Nurettin KONAKLI, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Hayati CANKALOĞLU, Temel Eğitim Genel Müdürü Cem GENÇOĞLU, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza ALTUNEL, Bakanlığımız Daire Başkanları, Şube Müdürleri ve Bakanlığımızda görev yapan diğer personellerin yanı sıra öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve halkın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü iş birliğinde hazırlanan fotoğraflardan oluşturulan “Öğretmenim“ konulu sergi 20-26 Kasım 2017 tarihleri arasında Ankara Metro Sanat Galerisinde ziyarete açık olacaktır.  

 

21-11-201720-11-201720-11-201720-11-201720-11-2017

      

     

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Personel İletişim Sayfası

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.