Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

Aday Öğretmen Sınavları Duyurusu

Aday Öğretmen Sınavları Duyurusu

 

Aday öğretmenlere 81 İl’de 19 Mart 2016 tarihinde yazılı sınav uygulanmış 21 Mart 2016 – 08 Nisan 2016 tarihleri arasında görev yaptıkları illerde sözlü sınavları yapılmıştır.

 

Hakkâri ili Yüksekova ilçesi, Mardin ili Nusaybin ilçesi, Şırnak Merkez ve İdil ilçesinde görev yapan ve Aday Öğretmenlik Sınavı´na katılacak durumda olduğu halde sözlü sınava idari izinde olmalarından dolayı katılamayan aday öğretmenlerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına aşağıda sunulan tabloda belirtilen on ilde 14-15 Nisan 2016 tarihlerinde sözlü sınava gireceklerdir.

 

Ayrıca sözlü sınavına bakanlıkça ilan edilen tarihte ve görev yaptığı ilde sözlü sınava girmesi gerektiği halde mazeretinden dolayı giremeyen ancak mazereti 14-15 Nisan 2016 tarihinde sona ererek sözlü sınava katılabilecek durumda olan tüm aday öğretmenler de herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına aşağıda sunulan tabloda belirtilen on ilde 14-15 Nisan 2016 tarihlerinde sözlü sınava gireceklerdir. Bu durumda olan aday öğretmenler sözlü sınavına katılamadığına ilişkin mazeretlerini bildiren dilekçelerini görev yaptığı il milli eğitim müdürlüğüne bildireceklerdir.

 

14-15 Nisan 2016 tarihlerinde uygulanacak olan sözlü sınavlara katılacak adaylara 11 Nisan 2016 tarihinden itibaren Bakanlığımızın internet sitesi ana sayfasında sözlü sınav giriş belgeleri yayımlanacaktır.

 

Bahsi geçen aday öğretmenlerimize sözlü sınavlar 14-15 Nisan 2016 tarihlerinde yapılacağından dolayı yazılı sınavın açıklanma tarihi sınav kılavuzunda belirtilen tarihte mümkün olamayacak olup, nihai sınav puanını belirleyecek olan yazılı ve sözlü sınav sonuçları 18 Nisan 2016 tarihinde Bakanlığımızın internet sitesi ana sayfasında yayımlanacaktır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

Sözlü Sınav Merkezi

Sınav Merkezi Kapsamındaki İller

 

Sözlü Sınav Merkezi

Sınav Merkezi Kapsamındaki İller

 

Şanlıurfa

Adıyaman

Batman

Diyarbakır

Elazığ

Gaziantep

Malatya

Mardin

Şanlıurfa

Samsun

Amasya

Giresun

Ordu

Samsun

Sinop

Sivas

Tokat

Trabzon

Ankara

Ankara

Çorum

Eskişehir

Kırıkkale

Kırşehir

Kütahya

Yozgat

Adana

Adana

Hatay

Kahramanmaraş

Kayseri

Mersin

Osmaniye

Konya

Afyonkarahisar

Aksaray

Karaman

Konya

Nevşehir

Niğde

Antalya

Karabük

Bartın

Bolu

Kastamonu

Karabük

Zonguldak

Erzurum

Ağrı

Ardahan

Artvin

Bingöl

Erzincan

Erzurum

Gümüşhane

Iğdır

Kars

Tunceli

İzmir

Aydın

Balıkesir

Çanakkale

Denizli

Isparta

İzmir

Manisa

Muğla

Uşak

İstanbul

Bursa

Edirne

İstanbul

Kırklareli

Kocaeli

Sakarya

Tekirdağ

Van

Bitlis

Hakkâri

Muş

Siirt

Şırnak

Van

 

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Personel İletişim Sayfası

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.