Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

Aday Öğretmenlerin Yetiştirme Süreci İle İlgili Toplantı Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Yapıldı

 Aday Öğretmenlerin Yetiştirme Süreci İle İlgili Toplantı  Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Yapıldı

 

6 Nisan 2018 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılan toplantıya; Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, Öğretmen Yeterlikleri ve Kalite Geliştirme Daire Başkanı Mustafa Baki Babaoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Murat Yanmaz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Yağmurlu ile merkez ve ilçelerde görev yapan aday öğretmenler katıldılar.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın Semih Aktekin Aday Öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmasında, “Türkiye’nin farklı şehirlerinde göreve başlamış geçen yıl ve önceki yıllarda sınavları kazanarak atanmış aday öğretmen sayı olarak en fazla olduğu il 3670 ile Şanlıurfa’dır. Öneri ve görüşlerinizi alarak adaylık sürecini daha ileri, daha nitelikli hale getirmek amacıyla Türkiye’nin farklı bölgelerindeki aday öğretmenlerimizi ziyaretlere başladık.Aday öğretmen sayısının en fazla olduğu il Şanlıurfa olduğu için de ilk ziyaretimizi burada sizlerle yapmak istedik. Bizler sizleri adaylıktan başlayıp daha sonra devam eden hizmet içi eğitimlerinizden de sorumlu birim olarak sahada ziyaret edip bakanlığımızın yapmış olduğu bazı çalışmalar hakkında bilgilendirmek istedik.” dedi.

Toplantı, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın Semih Aktekin´in aday öğretmenlere;

Öğretmen Strateji Belgesinin Ana Temaları,

Amaçlar ve Hedefleri,

Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri,

Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci

ile ilgili yaptığı sunum ve sonrasında soru-cevap kısmıyla son buldu.

 

13-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-2018 


Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Personel İletişim Sayfası

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.