Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

ASLİ ÖĞRETMENLİĞE GEÇİŞ SINAV BİLGİLENDİRMESİ

      

     Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavına başvuru işlemleri ilgili klavuz doğrultusunda yapılmaktadır. Başvuru işlemlerinde oluşan tereddütler üzerine aşağıda açıklanan konuda açıklama yapılması lüzumu ortaya çıkmıştır.

 

     1) İlgi (a) kılavuz 2.1.2. ç maddesinde belirtilen aday öğretmenlerin MEBBİS üzerinden yapmış oldukları sınav başvurularının "Elektronik Başvuru Formu" çıktısı onaylama işlemi 25/09/2015 tarihine kadar, aday öğretmenlerin fiili olarak görev yapmış oldukları Eğitim Kurumu Müdürlüğünde gerçekleştirilecek olup çeşitli sebeplerle  bunun mümkün olmadığı durumlarda fiili olarak görevli bulundukları İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri veya İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından yapılacaktır. Adayların başvuru belgelerinden iki (2) nüsha çıktı alınarak bilgilerinin doğruluğu kontrol edilerek onaylanacaktır. Onaylanmış başvuru belgesinin bir nüshası adaya verilecek diğer nüshası adayın özlük dosyasında tutulacaktır.  Başvuru tarihlerinde mesleki çalışma, sağlık durumu ve benzeri sebeplerle görev yerlerinde bulunamayan aday öğretmenler, herhangi bir aksaklığa meydan vermemek için sınav başvurusuyla ilgili kendi kurumunu bilgilendirerek kurumundaki onay işlemlerini takip edeceklerdir.

 

     2) Aday öğretmenler asıl görev yaptıkları illerde sınava gireceklerdir. Aday öğretmenlerden 2015 yılı yaz tatili aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme sonuçlarına göre görev yeri değişenler en geç 15 Eylül 2015 tarihine kadar atandıkları yerlerde görevlerine başlayarak sınava yeni görev yerlerinde gireceklerdir.

  

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Personel İletişim Sayfası

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.