Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

Avrupa Konseyi, TAIEX ve Millî Eğitim Bakanlığı işbirliği ile “Policies for Professional Development of Teachers” konulu çalıştay Ankara’da gerçekleştirildi.

 Avrupa Konseyi, TAIEX ve Millî Eğitim Bakanlığı işbirliği ile “Policies for Professional Development of Teachers” konulu çalıştay Ankara’da gerçekleştirildi.

Avrupa Konseyi, Avrupa Komisyonu Genişleme Genel Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren TAIEX (Technical Assistance Information Exchange-Teknik Destek ve Bilgi Değişim Ofisi) ve Millî Eğitim Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştirilen “Policies for Professional Development of Teachers”(Öğretmenlerin Mesleki Gelişim Politikaları) konulu çalıştay 30 - 31 Ekim 2017 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirildi.  

Çalıştaya Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Hilmi ÇOLAKOĞLU, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih AKTEKİN, Talim Terbiye Kurulu Başkan Vekili Hüseyin ŞİRİN, YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Prof. Dr. Mustafa BALCI ve yerli/yabancı farklı sivil toplum kuruluşlarından gelen temsilciler ve Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü birim çalışanları katıldı.  

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih AKTEKİN açılış konuşmasında, Öğretmen Strateji Belgesi ile ilgili farklı kurumlardan gelen yerli ve yabancı katılımcıları bilgilendirdi. Belgenin Millî Eğitim Bakanlığının vizyonunu oluşturduğunu dile getiren Doç. Dr. Semih AKTEKİN konuşmasının devamında öğretmen strateji belgesine bağlı olarak gerçekleştirilmesi düşünülen faaliyetler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.  

Çalıştayın açılış bölümünde konuşan Silvia FLOREA farklı ülkelere ait öğretmen gelişim ve değerlendirme modelleri ile ilgili, Lida KİTA ise Vocational education and training (Mesleki Eğitim ve Öğretim) hakkında bilgilendirmelerde bulundu.  

 

 

 

01-11-201701-11-201701-11-201701-11-201701-11-201701-11-2017

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Personel İletişim Sayfası

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.