Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

Bakan Yılmaz, 81 İlden Gelen Öğretmenlerle Anıtkabir´i Ziyaret Etti

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 ilden gelen öğretmenlerle Anıtkabir´i ziyaret etti.
Bakan Yılmaz, 81 İlden Gelen Öğretmenlerle Anıtkabir´i Ziyaret Etti

Bakan Yılmaz başkanlığındaki bakanlık bürokratları ile öğretmenlerden oluşan heyet, Aslanlı Yol´dan yürüyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün mozolesine geldi. Bakan Yılmaz´ın mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

 

Daha sonra Misakı Milli Kulesi´ne geçen Yılmaz, Anıtkabir Özel Defteri´ni imzaladı.

Bakan Yılmaz, deftere şunları yazdı: "Aziz Atatürk, millet mektepleri başöğretmenliğini üstlendiğiniz ve Öğretmenler Günü olarak kutladığımız bu anlamlı günün 88. yıl dönümünde, yurdumuzun dört bir yanından gelen öğretmenlerimizle manevi huzurunuzdayız. Gelecek nesillerimizi yetiştirmek için mesleğini özveriyle ifa eden tüm öğretmenlerimiz, bu kutsal görevde en büyük gücü ve azmi sizin milletin başöğretmeni olma vasfınızdan almaktadır.

 

Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için geleceğimizin teminatı, yarınlarımızın mimarı olarak gördüğümüz öğrencilerimizi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirmek gayretinizdeyiz. İlerleme kat ettiğimiz her alanı bir sonraki hedefimiz için basamak kabul ediyor, ülkemizin daha güçlü ve müreffeh bir ülke olması yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Köklü tarihimizden ve milli değerlerimizden aldığımız güçle öğrencilerimizi evrensel değerlerle buluşturacak, eğitim adına yaktığımız meşalemizi sonsuza dek gururla taşıyacağız. Ruhunuz şad olsun." 

 

24-11-201624-11-201624-11-201624-11-201624-11-201624-11-201624-11-2016

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Personel İletişim Sayfası

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.