Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

Bilim Merkezi-Okul İşbirliği Mesleki Gelişim Uygulamaları

Bilim Merkezi-Okul İşbirliği Mesleki Gelişim Uygulamaları

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Gazi Üniversitesi işbirliğinde TÜBİTAK tarafından desteklenen “BİLMER Projesi” kapsamında, ortaokul ve lise fen alanı öğretmenlerimize yönelik olarak; “Bilim Merkezi- Okul İşbirliği Mesleki Gelişim Uygulamaları Kursu”  10-14 Temmuz 2017 tarihleri arasında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde uygulamalı hizmetiçi eğitim faaliyeti olarak gerçekleştirilmiştir.  

Faaliyete, Sayın Genel Müdürümüz Doç. Dr. Semih Aktekin, Daire Başkanımız Abdi Erdoğan, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rabia Sarıkaya ve BİLMER Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Fitnat Köseoğlu katılmışlardır.   

Düzenlenen faaliyete Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Atılım Üniversitesi ve Gazi Osman Paşa Üniversitelerinden akademisyen desteği verilmiş olup; yapılan bu çalışmayla “Bilim Merkezlerinin, Bilim-Toplum İletişiminde, Bilim Eğitiminde Etkinliğini Arttırmaya Yönelik Bir Öğretmen ve Eğitmen Mesleki Gelişim Modeli” isimli araştırma projesinin hayata geçirilmesi amaçlanmıştır.  

Proje sürecinde geliştirilen etkinlik ve öğretim dizinlerinden seçilen örnek etkinlikler Türkiye’nin farklı illerinden gönüllü fen alanı öğretmenlerimizin faaliyetleri oldukça yoğun, eğitici ve uygulamalı geçmiştir. Öğretmenlerimiz, yaptıkları değerlendirmelerde bu eğitimlerin kişisel ve mesleki gelişimleri için çok faydalı olduğunu, benzer eğitimlerin  artırılması  yönündeki dilek ve temennilerini dile getirmişlerdir.  

Faaliyetin kapanış töreninde konuşan Sayın Genel Müdürümüz Doç. Dr. Semih Aktekin, bütün faaliyetlere önem verdikleri ve hizmetiçi eğitim faaliyetlerinin giderek daha çok uygulamalı olarak gerçekleştirilmesi yönünde çalıştıklarını ifade etmişlerdir.  

   28-07-201728-07-201728-07-201728-07-201728-07-201728-07-201728-07-201728-07-201728-07-2017

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Personel İletişim Sayfası

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.