Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

BİLMER Projesi Kapsamında Düzenlenecek Hizmetiçi Eğitim Faaliyetleri

“BİLMER Projesi: Bilim Merkezlerinin Bilim-Toplum İletişiminde ve Bilim Eğitiminde Etkinliğini Arttırmaya Yönelik Bir Öğretmen ve Eğitmen Mesleki Gelişim Modeli”
BİLMER Projesi Kapsamında Düzenlenecek Hizmetiçi Eğitim Faaliyetleri

Değerli Öğretmenler,

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü işbirliği ile TÜBİTAK tarafından desteklenen ve Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesinin akademik desteğiyle gerçekleştirilen  “BİLMER Projesi: Bilim Merkezlerinin Bilim-Toplum İletişiminde ve Bilim Eğitiminde Etkinliğini Arttırmaya Yönelik Bir Öğretmen ve Eğitmen Mesleki Gelişim Modeli” isimli araştırma projesi yürütülmektedir. Bu proje kapsamında ülkemizde sayıları giderek artan bilim merkezlerinde bulunan zengin imkanlardan okullarda fen derslerinde daha verimli bir şekilde yararlanabilmek için fizik, kimya, biyoloji ve fen bilimleri/fen ve teknoloji öğretmenlerine yönelik mesleki gelişim programları hazırlanmıştır. Hazırlanan mesleki gelişim programları okul-bilim merkezi işbirliğinin gelişmesine ve bilim eğitimine önemli katkılar sağlayacaktır.

 

Bu bağlamda Fen Bilimleri/ Fen ve Teknoloji öğretmenlerine 10-14 Temmuz 2017 tarihleri arasında, Fizik, Kimya, Biyoloji öğretmenlerine 17-21 Temmuz 2017 tarihleri arasında Ankara Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde “5”er günlük uygulamaya dönük hizmetiçi eğitim faaliyetleri düzenlenecektir. Eğitimlerde; Feza Gürsey Bilim Merkezi, ODTÜ Toplum ve Bilim Merkezi, Polatlı Belediyesi Bilim Merkezlerini inceleme gezileri, bilim şovları, robotik uygulamalar, gökyüzü gözlem etkinlikleri, STEM etkinlikleri vb. uygulamalar yeni öğretim yaklaşımlarıyla entegre edilerek ele alınmaktadır. Başvurular MEBBİS hizmetiçi eğitim modülü üzerinden yapılacaktır. Eğitimlerin faaliyet numaraları 2017000493 – 2017000494’tür. Eğitimlere katılmak isteyen öğretmenlerimize önemle duyurulur. 

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Personel İletişim Sayfası

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.