Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

IPA III "Öğretmen Eğitimi Dijital Ekosistemi" Projesinin Altıncı Çalıştayı Konya İlinde Gerçekleştirildi

IPA III

Avrupa Birliği finansal desteğinde ve Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile UNICEF iş birliğinde yürütülen "IPA III Öğretmen Eğitimi Dijital Ekosistemi" projesi kapsamında, öğretmenlerin dijital becerilerinin geliştirilmesine yönelik önemli adımlar atılıyor. Proje ile dijital beceri eğitimlerinin oluşturulması ve bu eğitimlerin ÖBA platformuna yüklenerek tüm öğretmenlerin kullanımına sunulması hedeflenmektedir.

Bu kapsamda, dijital öğretmen eğitimlerine yönelik oluşturulan taslak modüllerin revize edilmesi amacıyla 08-12 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya ilinde "Dijital Öğretmen Eğitimi Modül İnceleme 2. Çalıştayı" düzenleniyor.

Çalıştayın açılışı, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Araştırma, Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Ercan YILDIZ, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Birtan YILDIZ ve Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat YİĞİT'in yanı sıra ilgili akademisyenler, Bakanlık temsilcileri, öğretmenler ve UNICEF temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Çalıştay kapsamında, taslak eğitim içerikleri akademisyenler ve alan öğretmenleri tarafından "İçerik İnceleme", "E-öğrenme", "Değerlendirme" ve "Öğretmen Eğitimi" boyutlarında incelenerek dijitalleştirme öncesi son şeklinin verilmesi amaçlanmaktadır.

09-07-202409-07-202409-07-202409-07-2024

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Personel İletişim Sayfası

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.