Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

IPA III ÖĞRETMEN EĞİTİMİ DİJİTAL EKOSİSTEMİ PROJESİNİN DÖRDÜNCÜ ÇALIŞTAYI MERSİN İLİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

IPA III ÖĞRETMEN EĞİTİMİ DİJİTAL EKOSİSTEMİ PROJESİNİN DÖRDÜNCÜ ÇALIŞTAYI MERSİN İLİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Avrupa Birliği finansal desteğinde, Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile UNICEF iş birliğinde IPA III dönemi kapsamında "Öğretmen Eğitimi Dijital Ekosistemi" projesi yürütülmektedir.

Proje kapsamında öğretmenlere yönelik dijital öğretmen eğitimlerinin hazırlanması ve eğitimlere yönelik izleme ve değerlendirme sisteminin oluşturulması hedeflenmektedir.

Bu kapsamda kurulması hedeflenen izleme ve değerlendirme sisteminin çerçevesini belirlemek amacıyla; 08-10 Ocak 2024 tarihleri arasında Mersin ilinde "Öğretmen Eğitimi İzleme ve Değerlendirme Sistemi Çalıştayı-1" gerçekleştirilmiştir.

Çalıştaya, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Cevdet VURAL, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Mustafa CANLI, Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ, Bakanlığımızın ilgili Daire Başkanları ve söz konusu çalışma alanına yönelik ilgili akademisyenler, Bakanlık temsilcileri, öğretmenler ve UNICEF temsilcileri ile proje danışman ekibi katılım sağlamıştır.

Çalıştay kapsamında katılımcılardan izleme ve değerlendirme sisteminin yapısına yönelik görüşler alınarak taslak çerçeve oluşturulmuştur.

 

08-01-202408-01-202408-01-202408-01-2024

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Personel İletişim Sayfası

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.