Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

Kapsayıcı Eğitim Öğretmen Eğitimi Modülü Geliştirilmesi Programı Eğitim Başvuruları

Kapsayıcı Eğitim Öğretmen Eğitimi Modülü Geliştirilmesi Programı Eğitim Başvuruları

Bakanlığımızca UNICEF işbirliği ve Erciyes Üniversitesi koordinatörlüğünde, başta dezavantajlı çocuklar (özel eğitime muhtaç çocuklar, geçici koruma altındaki mülteci çocuklar, şiddete maruz kalmış çocuklar, vb.) olmak üzere tüm çocuklara hizmet sunan eğitim personeli kapasitesini güçlendirmeyi ve her çocuğun kaliteli kapsayıcı bir eğitime erişmesini amaçlayan “Kapsayıcı Eğitim Öğretmen Eğitimi Modülü Geliştirilmesi” programının çalışmaları yürütülmektedir.

Program kapsamında, kapsayıcı eğitime yönelik mesleki gelişim eğitimi programı geliştirilerek ihtiyaçlar doğrultusunda on modül oluşturulmuştur. Hazırlanan modüllerin öğretmenlerimize en etkili bir şekilde aktarılması amacıyla pilot eğitimler gerçekleştirilecektir.

Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Trabzon, Mersin, Kayseri ve Van illerinde yapılacak olan eğitimlere başvurmak isteyen ve bu illerde görev yapan öğretmenlerimiz 23 Mayıs - 06 Haziran 2018 tarihleri arasında  https://veri.meb.gov.tr/FormaGit.aspx?1305  adresinden başvuru yapabileceklerdir.

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Personel İletişim Sayfası

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.