Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARET EDİLDİ

KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARET EDİLDİ

23-05-202223-05-202223-05-202223-05-2022

 

 

 

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Cevdet Vural, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer İnan ile birlikte YÖGEP kapsamında, Kırıkkale İl Millî Eğitim Müdürlüğüne ziyarette bulundu.

Kırıkkale İl Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, Kırıkkale Yönetici Geliştirme Programı'nın (YÖGEP) açılışında yaptığı konuşmada Kırıkkkale'de YÖGEP kapsamında planlanan ve uygulamaya başlanan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Genel Müdür Cevdet Vural, Öğretmenlik Meslek Kanunu ve kariyer basamakları hakkında açıklamalarda bulundu. YÖGEP'in yöneticilerimizin mesleki bilgi ve becerilerini artırmak ve okulların ihtiyaçlarına çözüm üretecek donanımlarını geliştirmek için planlandığını belirten Vural, okul yöneticilerine yönelik bu çalışma kapsamında eğitimde iş birliği ve dönüşümü sağlayacaklarını söyledi. 81 ilde gerçekleştirilen YÖGEP çalışmalarının titizlikle devam ettiğini, okul yöneticilerinin mesleki ve bireysel gelişimlerinin önemi açısından çalışmaların yakından takip edileceğini belirtti.

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer İnan ise özel öğretim kurumlarında görev yapan yönetici ve öğretmenlerin uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik başvuru süreci hakkında bilgi verdi.

Konuşmaların ardından okul müdürlerinin konuya ilişkin soruları cevaplandı.

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Personel İletişim Sayfası

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.