MEB ve UNICEF ortaklığında Sınıfında Yabancı Uyruklu Öğrenci Bulunan Öğretmenlerin Eğitici Eğitimi Kursu 08-30 Eylül 2017 tarihleri arasında Esenköy Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde gerçekleştirildi
![MEB ve UNICEF ortaklığında Sınıfında Yabancı Uyruklu Öğrenci Bulunan Öğretmenlerin Eğitici Eğitimi Kursu 08-30 Eylül 2017 tarihleri arasında Esenköy Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde gerçekleştirildi](/meb_iys_dosyalar/2017_10/10141221_A.jpg)
Sınıfında yabancı uyruklu öğrenci bulunan öğretmenlerin eğitimine yönelik Bakanlığımıza bağlı okul ve kurumlarda görev yapan 470 rehber öğretmene eğitici eğitimi düzenlendi.
Öğretmenlerimizin yabancı uyruklu öğrencilere sunulan eğitim-öğretim hizmetlerine ilişkin pedagojik bilgi ve becerilerinin artırılmasını sağlamak ve öğrencilerin Türk eğitim sistemine uyumlarını kolaylaştırmak amacıyla 08-30 Eylül tarihleri arasında Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğüne bağlı Yalova Esenköy Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde gerçekleştirildi. Eğitimler ülkemizin farklı üniversitelerinden uzman akademisyenler tarafından 11’er günlük iki grup halinde başarıyla tamamlandı.