Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

"Öğretmen Eğitimi Dijital Ekosistemi" Projesi başlıyor.

  Genel Müdürlüğümüz ile UNICEF iş birliğinde IPA III dönemi kapsamında gerçekleştirilen "Öğretmen Eğitimi Dijital Ekosistemi" projesinin açılış programı geniş katılımla Sheraton Otel'de gerçekleştirildi. 


Genel Müdürlüğümüz ile UNICEF iş birliğinde, öğretmenlerimizin dijital eğitim becerilerinin desteklenmesi, dijital eğitime yönelik çalışmaların bir bütünlük içinde ilerlemesi amacıyla "Öğretmen Eğitimi Dijital Ekosistemi" projesi hayata geçirilmiştir.

Söz konusu proje ile öğretmenlerin dijital eğitim becerilerinin artırılması, Millî Eğitim Bakanlığı'nın dijital eğitim verebilme kapasitesinin güçlendirilmesi hedeflenmektedir. Proje kapsamında 8 ilimizde (Ankara, İstanbul, Yalova, İzmir, Rize, Mersin, Erzurum ve Gaziantep) öğretmen öğrenme laboratuvarları kurulacaktır. Proje ile birlikte öğretmenlerin dijital becerilerine yönelik çalışmaların bir çerçeveye oturtulabilmesi için dijital öğretmen yeterlikleri hazırlanacaktır. Ayrıca, öğretmen ve okul yöneticileri için eğitim modülleri oluşturulacak ve oluşturulan modüller ile 200.000 öğretmen, okul yöneticisi ve diğer eğitim personeline eğitim verilecektir.

Projenin Açılış Toplantısı ve Bilgilendirme Semineri, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Petek Aşkar ile UNICEF Türkiye Temsilci Yardımcısı Paolo Marchi ve AB Türkiye Delegasyonu Angel Gutierrez Hidalgo'nun açılış konuşmaları ile gerçekleştirilmiştir.

 

 

 

03-05-202303-05-202303-05-202303-05-2023

 

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Personel İletişim Sayfası

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.