Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

"Öğretmen Gözüyle Eğitim Öğretim" Temalı Fotoğraf Yarışması İçin Başvurular Başladı.

Millî Eğitim Bakanlığınca 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen "Öğretmen Gözüyle Eğitim Öğretim" temalı öğretmenler arası fotoğraf yarışması için başvurular başladı.


Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü'nün anlam ve önemine uygun olarak eğitimcilerin sanatsal etkinliklere katılımlarının teşvik edilmesi amacıyla düzenlenen "Öğretmen Gözüyle Eğitim Öğretim" temalı öğretmenler arası fotoğraf yarışması için başvurular başladı.

Yarışmaya katılmak isteyen öğretmenler, il millî eğitim müdürlüklerince duyurulan internet adresine 30 Ekim 2023 tarihine kadar başvuruda bulunabilecek.  

Değerlendirme sürecinde il millî eğitim müdürlüklerince Bakanlık tarafından bildirilecek internet adresine birinci, ikinci, üçüncü eser sahiplerinin başvuru esnasında sunduğu tüm fotoğraflar gönderilecek.

Aynı ilde derece almasa dahi il jürileri tarafından Bakanlıkça değerlendirilmesi istenen eserlerin tamamı gönderilecek olup, bir ilden gönderilebilecek fotoğraf sayısı derece yapanlar dâhil 50 (elli) adedi geçmeyecek.

Dereceye giren öğretmenlerin eserleri sergilenecek

İller tarafından seçilip elektronik ortamda Bakanlığa gönderilen fotoğraflar, akademisyen ve alanında uzman "Fotoğraf Değerlendirme Seçici Kurulu" tarafından incelenecek ve ardından dereceye girerek sergilenmeye uygun görülen eserler belirlenecek.

Yarışmada değerlendirme sonucu ilk üçe giren öğretmenlere ödül olarak fotoğraf makinesi takdim edilecek ve belirlenen eserlerden oluşan bir de sergi düzenlenecek. Yarışma sonucu, Bakanlığın internet adresi ve sosyal medya hesaplarından 13 Kasım 2023 tarihinde açıklanacak.

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Personel İletişim Sayfası

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.