Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

Öğretmen ve Okul Yöneticilerinin Mesleki Gelişim Programı Tanıtım Töreni Yapıldı

Öğretmen ve Okul Yöneticilerinin Mesleki Gelişim Programı Tanıtım Töreni Yapıldı

09-03-202209-03-202209-03-202209-03-202209-03-2022

 


MEB Şûra Salonunda düzenlenen tanıtım törenine Millî Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER, Bakan Yardımcıları, milletvekilleri, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeleri, genel müdürler, öğretim üyeleri ve il millî eğitim müdürlerinin yanı sıra çok sayıda yönetici ve öğretmen katıldı.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Cevdet Vural ile Millî Eğitim Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Emrullah İşler yaptıkları konuşmalarda mesleki gelişim çalışmalarında yeni yaklaşımlara yönelik bilgilendirmelerde bulundu. Öğretmenlik Meslek Kanunu'yla öğretmenliğin bir kariyer mesleği hâline geldiği ve özlük haklarının iyileştirildiği belirtildi.

Bakan Özer, öğretmenlerin mesleki gelişimlerini desteklemek için 3 yeni yöntemle yola devam edileceği belirterek "Merkezî planlamadan okul bazlı yerel planlamaya geçiyoruz." dedi. Öğretmen-Yönetici Hareketlilik Programı, Okul Temelli Mesleki Gelişim Programı ve Mesleki Gelişim Topluluklarının eğitim sistemimizde bir ilk olduğunu ifade etti.

Taşra teşkilatlarının çalışmalarının öneminden söz eden Özer, salgın sürecinde büyük fedakârlıklar gösteren ve gece gündüz çalışan öğretmenlerimize şükranlarını sundu.

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Personel İletişim Sayfası

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.