Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

Öğretmen Yeterlilikleri ve Kalite Geliştirme Daire Başkanımız Mahmut AĞIRMAN Erzurumda Aday Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Öğretmen Yeterlilikleri ve Kalite Geliştirme Daire Başkanımız Mahmut AĞIRMAN Erzurumda Aday Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Açılış konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Samih KIR, öğretmenlerin hayatları boyunca çocuklara ve gençlere örnek bir hayat sergileyerek doğruluğu ve dürüstlüğü davranış olarak yaşatmaları gerektiğini belirtti. Bakanlığımızın teknolojik olarak her türlü alt yapıyı hazırladığını, öğretmen unsurunun bu fiziksel yeterlilikte öğrencilerin kişisel gelişiminde önemli rol oynayacağını belirterek mesleğin kutsiyetine dair ehemmiyetin önem derecesini vurguladı. 

Daire Başkanımız Sayın Mahmut AĞIRMAN  Aday Öğretmenlere yaptığı konuşmasında, Öğretmenlerin her anlamda örnek olmasının öğrencilerin yetiştirilmesinde büyük etken olacağını belirtti. Öğretmenlerin yeterliliğinin artırılarak okulların akademik ve kültürel başarılarının yükseltilmesinin, ülke kalkınmasına katkı sağlayacağını ifade ederek Aday Öğretmenlerden gelen soruları cevaplandırdı.

 

09-05-201609-05-201609-05-2016Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Personel İletişim Sayfası

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.