Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih AKTEKİN’in Katılımlarıyla Nevşehir İlinde Bilgilendirme Programı Düzenlendi

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü  Doç. Dr. Semih AKTEKİN’in Katılımlarıyla Nevşehir İlinde Bilgilendirme Programı Düzenlendi

27 Nisan 2018 tarihinde Nevşehir ili Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu konferans salonunda Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın Semih AKTEKİN’in katılımlarıyla aday öğretmen bilgilendirme programı düzenlendi. Programa İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Murat DEMİR, İl Millî Eğitim Müdürlüğünde görevli personeller, İlçe Millî Eğitim Müdürleri ve Nevşehir il genelinde görev yapan okul müdürleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdürü Murat DEMİR, istişare amacıyla yapılan bu tür bilgilendirme toplantılarının önemli olduğunu belirterek Nevşehir eğitim durumu ile ilgili bilgiler verdi.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın AKTEKİN konuşmasında, aday öğretmenlerin sorunlarını, adaylık süreçlerine ilişkin aksaklıkların varsa tespit edilmesi, çözüm önerileri, aday öğretmenlerin görüşlerini, eleştirilerini, önerileri dinlemek için bu tür programları yaptıklarını belirterek Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Strateji Belgesi hakkında açıklamalarda bulundu. Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın AKTEKİN konuşmasının devamında mesleğe yeni başlayan aday öğretmenlerin oryantasyonları için uygulamalı, teorik bir takım kurslarla, seminerlerle destekleyici aday öğretmen yetiştirme sürecini üç senedir devam ettirdiklerini aktardı. Programın son kısmında Sayın AKTEKİN, okul müdürlerinin konu ile ilgili sorularını cevaplandırdı.

 

 

06-06-201806-06-201806-06-201806-06-201806-06-201806-06-2018

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Personel İletişim Sayfası

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.