Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

"Öğretmenim" Fotoğraf Sergisi, Kızılay Metro Sanat Galerisi´nde

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında, Ankara Kızılay Metro Sanat Galerisinde “Öğretmenim“ konulu fotoğraf sergisi açıldı.
"Öğretmenim" Fotoğraf Sergisi, Kızılay Metro Sanat Galerisi´nde

Öğretmenler Günü etkinlikleri haftası kapsamında sanatseverlerin beğenisine sunulan fotoğraf sergisinin açılışı, Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız ile Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin’in katılımıyla gerçekleşti.

 

Fotoğraf sergisinin açılışında konuşan Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle öğretmenlerin evrensel mesajlarının sanatsal etkinlikler üzerinden de sürdüğünü ifade etti. Türkiye’nin eğitim-öğretim tarihinde okul ve sınıf ortamlarını yansıtan süreçleri anlatan fotoğrafların YEĞİTEK’in arşivinden oluştuğunu belirten Yıldız, “Eğitim tarihimizi, bir anda kendimizi içinde bulacağımız bu serginin; geçmişi hatırlamaya, geleceğimizi yeniden inşa etmeye vesile olmasını diliyoruz.” dedi.  

 

Sergide geçmişten bugüne "öğretmen, öğrenci ve eğitim" konulu fotoğrafların yer aldığını dile getiren Yıldız, fotoğraf sergisinin Türkiye’nin eğitim tarihine ilişkin bilgiler verdiğini dile getirerek, “Bu fotoğraf sergisi; karatahta ile başlayan bu mücadelenin, FATİH Projesi kapsamında okullarda dijital teknolojinin kullanılması ile birlikte ülkemizin nereden nereye geldiğinin göstergesidir, bu eğitim mücadelemizde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu. 

Daha sonra, Yıldız, MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal Tırnakçı ve beraberindekilerle kurdele kesti. Ankara Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri de müzik dinletisi sundu. Sergi, 29 Kasım´a kadar ziyarete açık olacak.

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Personel İletişim Sayfası

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.