Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

SAYIN BAKANIMIZIN KATILIMIYLA "ÖĞRETMENLERLE İSTANBUL BULUŞMASI" SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ.

Öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla tematik eğitimler kapsamında başlatılan "Öğretmenlerle İstanbul Buluşması" seminerine 81 ili temsilen farklı branşlardan öğretmenlerimiz İstanbul'da bir araya geldi.
SAYIN BAKANIMIZIN KATILIMIYLA

03-10-202203-10-202203-10-202203-10-202203-10-202203-10-202203-10-2022

 

 

 

 

 

 

 

Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde 500 öğretmenin katılımıyla gerçekleşen seminer programı açılışında Bakanımız Sayın  Mahmut Özer, katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada; yeni dönemde Bakanlık olarak odaklanılan üç ana konu başlığından birinin öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemek olduğunu belirterek diğer iki konunun da eğitimde fırsat eşitliği ve mesleki eğitimin güçlendirilmesi olduğunu ifade etti.  "Bir eğitim sistemi öğretmeni kadar güçlü olduğu gibi bir toplum da öğretmeni kadar güçlüdür." dedi.

Öğretmen eğitimleri alanında  farklı yaklaşımlar kapsamında yapılan çalışmalara da değinen Sayın Bakanımız;

2021 yılında Ağustos ayına kadar öğretmen başına düşen eğitim saatinin 44 olduğunu , bu yeni yaklaşımlar ve Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) dijital platformunun devreye girmesiyle 2021 yılının öğretmen başına 94 saat eğitimle kapatıldığını belirtti.

2022 yılındaki hedefimiz öğretmen başına eğitim saatinin 120 saat olmasıydı. Dokuz ayda öğretmen başına düşen eğitim saati 192 saate çıktı. Bu, son 30 yılın rekoru..." diye konuştu.

Konuşmasında Öğretmenlik Meslek Kanununa da değinen Sayın Bakanımız; "14 Şubat 2022 yılında yayınlanan Öğretmenlik Meslek Kanunu sadece bir başlangıçtır. Nihai kanun değildir. Her kanun gibi toplumsal taleplere göre yeni ilavelerle zenginleşecek, gelişecek olan bir kanundur. Önemli olan bu kadar büyük bir eğitim sistemine sahip olan bir ülkede öğretmenlere mahsus bir kanunun olmasıdır." diyerek sözlerine devam etti.

Gerçekleştirilen Seminer Programı ile ilgili olarak da ; Söz konusu öğretmen buluşmalarında Türkiye'nin farklı noktalarından gelen öğretmenlerin görüşlerinin alınacağını, eğitim sisteminin daha güçlü kılınması için istişareler yapılacağının altını çizen Sayın Bakanımız,

Bakanlığın öğretmenlerin daha iyi ortamlarda çalışması için gece gündüz demeden çalışmaya devam ettiğini, İstanbul buluşmalarının hayırlara vesile olmasını dileyerek tüm öğretmenlere sevgilerini sunduğunu belirtti.

Öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla tematik eğitimler kapsamında başlatılan 81 ilden farklı branşlardan 500 öğretmenin İstanbul'da bir araya geldiği "Öğretmenlerle İstanbul Buluşması" seminerinde öğretmenlerimiz;

"Eğitim, Kültür ve Tarih" başlığında Murat BARDAKÇI

"Dijital Çağda Eğitim" başlığında Prof. Dr. Kemal SAYAR

"Başarı Okur Yazarlığı: Başarıyı keşfetmek, yönetmek ve öğretmek" başlığında

Mümin SEKMAN' ı dinlediler.

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Personel İletişim Sayfası

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.