Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

ŞEHİT ÖĞRETMEN YAKINLARI İLE BİRLİKTE "ŞEHİT ÖĞRETMEN ABİDESİ"NE ZİYARET GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sayın Bakan Yardımcımız Celile Eren ÖKTEN Şehit Öğretmen Yakınları İle Birlikte "Şehit Öğretmenler Abidesi"ni Ziyaret Etti.
ŞEHİT ÖĞRETMEN YAKINLARI İLE BİRLİKTE

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı çerçevesinde; Aziz Vatanı için canlarını feda eden öğretmenlerimize Ankara Keçiören'de oluşturulan, "Öğretmen Hatıra Ormanı" ve "Şehit Öğretmen Abidesi"ne;  Bakan Yardımcımız Sayın Celile Eren ÖKTEN, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Cevdet VURAL, Personel Genel Müdürü Bülent ÇİFTÇİ, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar KOÇAK, Daire Başkanlarımız ve Şehit Öğretmen yakınlarının katılımlarıyla ziyaret gerçekleştirildi.

Aziz şehit öğretmenlerimizi anmak üzere; "Şehit Öğretmenler Abidesi"nde Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve dua okunmasından sonra konuşma yapan Bakan Yardımcımız beraberindeki katılımcılar ile birlikte Şehit Öğretmenler Abidesi'ne karanfil bıraktı.

Öğretmen Hatıra Ormanına Şehit Öğretmen yakınları kendilerine ayrılan alana fidan dikti.

Tören sonunda Ankara'nın farklı okullarından programa katılan öğrencilerimiz tarafından "Öğretmen Hatıra Ormanı"na tohum koçanları saçılarak program sona erdi.

 

23-11-202323-11-202323-11-202323-11-202323-11-202323-11-2023

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Personel İletişim Sayfası

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.