Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

Tunceli´de şehit öğretmen Necmettin Yılmaz´ın ismi bulvara verildi

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’in katılımıyla Tunceli’de düzenlenen törende Tunceli-Pülümür karayolu Mameki Köprüsü´nden itibaren 6 kilometrelik kısma "Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz Bulvarı" ismi verildi.
Tunceli´de şehit öğretmen Necmettin Yılmaz´ın ismi bulvara verildi

Bakan Yardımcısı Erdem, törende yaptığı konuşmada, bugüne kadar terör olaylarında 161 öğretmenin şehit verildiğini, son yıllarda azalsa da son bir yılda iki öğretmenin daha şehit edildiğini söyledi.

 

Tunceli´nin çok önemli bir şey yaparak teröre karşı yürüyüş başlattığını belirten Erdem,"Bu 161 öğretmenin 31´i Tunceli´de şehit olmuş. Burada bu çıkışın ayrıca yapılmasının bizim için ayrı bir anlamı var. Artık bu terör belası bitmeli. Terör hainliktir, arkadan vurmaktır, kalleşliktir. Başka ülkelerin ilişkileridir, biz bunlara müsaade etmek istemiyoruz. Huzur içerisinde yaşamak istiyoruz. Bugün burada Valiliğimizin, Belediyemizin aldığı kararla açılacak bulvar, şehit öğretmen Necmettin Yılmaz´ı unutturmayacak ve ebediyete taşıyacak inşallah. Şehidimizin adını Şanlıurfa´da görev yaptığı okula da verdik. İnşallah bu son olsun." diye konuştu. Konuşmaların ardından bulvarın açılış kurdelesi kesildi.

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Personel İletişim Sayfası

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.