Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 

YÖNETİCİ GELİŞTİRME PROGRAMININ AÇILIŞI ERZURUM'DA YAPILDI

YÖNETİCİ GELİŞTİRME PROGRAMININ AÇILIŞI ERZURUM'DA YAPILDI

14-03-202214-03-202214-03-202214-03-2022


Erzurum Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde 14-25 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Yönetici Geliştirme Programı(YÖGEP) Seminerinin açılışı Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Petek Aşkar'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Programa Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Cevdet Vural, Personel Genel Müdürü Fehmi Rasim Çelik ve Erzurum Valisi Okay Memiş'in yanı sıra 81 ilden 215 eğitim yöneticisi katıldı.

Bakan Yardımcısı Aşkar, Yönetici Geliştirme Programının 20. Millî Eğitim Şûrasında alınan tavsiye kararlar doğrultusunda planlanan çalışmalardan biri olduğunu söyledi. Şûrada okul yöneticiliğinin profesyonel bir meslek olarak tanımlanması, öğretim liderliğine odaklanılması, yöneticilerin mesleki gelişimlerinin desteklenmesi ve özlük haklarının güçlendirilmesine yönelik tavsiye kararların alındığını hatırlatan Bakan Yardımcısı Aşkar, okullarımızın niteliğinin okul yöneticilerimizin yetkinliği ile artacağını vurguladı.

Bakan Yardımcısı Aşkar, "Deneyimlerimize ve araştırmalarımıza göre, en iyi yöneticiler yaptıkları işe tutkuyla sarılanlardır. Okul yöneticilerimizin yani sizlerin değişim ve dönüşümün liderleri olduğunu unutmayınız." sözleriyle okul yöneticilerinin olumlu okul ikliminin oluşturulmasındaki önemine değindi. Bakan Yardımcısı, konuşmasında Türkiye genelinde yaklaşık 90 bin okul yöneticisinin mesleki gelişimine katkı sağlayacak olan faaliyetin içeriğiyle ilgili bilgi verdi.

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Petek Aşkar, Erzurum'da Yönetici Geliştirme Programına katılarak eğitici eğitimi alan yöneticilerimizin, illerinde okul yöneticilerimize 120 saatlik mahallî hizmet içi eğitim vereceklerini belirtti.

Milli Müdafa Cad. 6/3 Ek Bina Kızılay/ANKARA - Personel İletişim Sayfası

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.